2. - Испания
  3. Виланова: Жалко, че не довършихме Малага

Виланова: Жалко, че не довършихме Малага

През първото ние играхме на много високо ниво, но не успяхме да си решим мача, коментира наставникът

Тито Виланова заяви, че Барселона не е успял да довърши Малага още в първия мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на краля. Малага поведе с 1:0 в 26-ата минута след попадение на Мануел Итура, но Барселона бързо осъществи обрат, след като Лионел Меси и Карлес Пуйол се разписаха съответно в 29-ата и 30-ата минути. Четвърт час преди края на редовното време Малага остана с 10 души, след като Начо Монреал получи директен червен картон. Въпреки това, гостите се добраха до гол за 2:2 – автор на второто попадение за Малага бе Игнасио Камачо, който се разписа в 90-ата минута.

Според Виланова късният гол за Малага не променя нищо преди реванша след шест дни.

„Имаше голяма разлика между първото и второто полувреме. През първото ние играхме на много високо ниво, но не успяхме да си решим мача”, коментира той.

„За нас нищо не се е променило. Ние винаги излизаме за победа, така че същото ще сторим и в Малага.”

Грешка на Тиаго в първите 45 минути позволи на Итура да отбележи и въпреки че Алексис Санчес изневери в предни позиции, Виланова защити своите играчи, подчертавайки, че грешките са част от играта.