2. - Италия
  3. Аталанта стъпи накриво срещу Верона (ВИДЕО)

Аталанта стъпи накриво срещу Верона (ВИДЕО)

"Нерадзурите" нямат загуба вече в 16 поредни мача от всички турнири

Аталанта не успя да спечели гостуването си на Верона от 34-ия кръг на Серия "А". Мачът завърши 1:1. “Нерадзурите” нямат загуба в 16 поредни мача от всички турнири. Те заемат второто място в Серия А с актив от 71 точки, колкото има и Интер, който обаче е с мач по-малко. Тимът на Антонио Конте се изправят утре срещу Рома. В същото време Верона остава на девето място с актив от 45 т.

Още в 4-ата минута удар с глава на Алехандро  Гомес бе уловен от вратаря на Верона. Десет след това Пашалич беше изведен от Сапата сам срещу Марко Силвестри, но стреля в тялото му и топката излезе в аут.

В 23-ата минута Верона отговори с удар на Давиде Фараони, който влизаше под гредата, но Голини се намеси решително и извади топката в ъглов удар. След изпълнението му Еди Салседо стреля с глава над напречната греда. В 42-ата Марко Силвестри направи ново страхотно спасяване. Дуван Сапата успя да се освободи от двама защитници и стреля отблизо, но стражът на домакините парира удара.

В началото на втората част Аталанта откри резултата. Дуван Сапата се възползва от грешка на Корай Гюнтер.

В 56-ата минута Верона имаше отлична възможност да изравни резултата. Мигел Велосо центрира в наказателното поле, където Давиде Фараони стреля с глава в горния ляв ъгъл, но Пиерлуиджи Голини показа страхотен рефлекс и изби. В 59-ата Амир Рахмани нанесе топовен изстрел от границата на наказателното поле, Пиерлуиджи Голини спаси, но при добавката Матео Песина възстанови равенството.

В 62-ата минута домакините можеха да излязат напред в резултата, но Голини се намеси след страхотен удар от дистанция на Салседо. Веднага след тази ситуация Аталанта получи отлична възможност за втори гол. Гомес излезе на стрелкова позиция, Де Силвестри обаче се намеси решително след удар на капитана от дъгата на наказателното поле, а след това отново запази вратата си след добавка на Дуван Сапата отблизо.

Две по-късно Пиерлуиджи Голини изби опасен удар на Еди Салседо в ъглов удар.

Заключителните минути на двубоя преминаха под диктовката на гостите. Аталанта обсади вратата на Марко Силвестри, но защитата пред вратаря успяваше да предотврати опасностите пред него.

Дълбоко в добавеното време Марио Пашалич направи пореден пропуск пред вратата на Марко Силвестри. Хърватинът стреля отблизо покрай десния страничен стълб. Това бе и последното действие на терена.