2. - Италия
  3. Божинов извън групата при домакинска победа на Парма над Катания (видео)

Божинов извън групата при домакинска победа на Парма над Катания (видео)

Късен гол донесе победата на Палермо над Бреша

Отборът на Парма, където играе българинът Валери Божинов, спечели домакинството си срещу Катания с 2:0. Нашият национал обаче не попадна в групата на тима си.

Още в 7-ата минута Парма можеше да открие чрез Кристиан Дзакардо, но ударът на футболиста с десния крак премина покрай десния стълб на вратата на Катания.

До почивката и двата отбора създадоха по няколко положения, но голове във вратите на Антонио Миранте и Мариано Андухар не паднаха.

След подновяването на играта, Парма успя да открие резултата в 56-ата минута Антонио Кандрева, който с хубав удар в долния десен ъгъл на вратата на гостите вкара за своя тим.

Преднината на домакините бе удвоена в 62-ата минута с гол на Себастиан Джовинко. При резултат 2:0 завърши и двубоя.

След победата Парма е 11-ти с 25 точки, а Катания се намира на 16-ото място с 22.

В друг мач от кръга, Палермо се добра до труден домакински успех над Бреша с късен гол на Бово. Успехът остави Палермо на 7-ата позиция, където тимът е с 34 точки, а Бреша е 19-ти с 18.