2. - Италия
  3. Божинов не можа да помогне на Парма, Палермо би с дузпи

Божинов не можа да помогне на Парма, Палермо би с дузпи

Сицилианци се наложиха с 5:4 при наказателните удари, Валери Божинов записа 78 минути игра

Отборът на Палермо победи с 5:4 след дузпи тима на Парма в мач от 1/4 финалите на турнира за Купата на Италия. Скучният двубой завърши 0:0 в редовното време и в продълженията, след което се стигна до дузпи.

При 11-метровите удари домакините се оказаха с по-здрави нерви и надделяха с 5:4 гола. За Палермо се разписаха Бово, Балцарети, Ночерино, Пасторе и Мартинес, докато Касани пропусна. За Парма вкараха Паладино, Модесто, Кандрева и Джовинко, а Креспо и Валиани изпуснаха.

Българинът Валери Божинов бе титуляр за "дуковете" и престоя на терена до 78-та минута. Тогава на негово място влезе аржентинската легенда Ернан Креспо. Любопитен факт е, че точно Креспо изпусна първата дузпа за гостите, след което нервите им се разклатиха и те изгубиха двубоя.

Останалите мачове от 1/4 финалите се играят на 26 и 27 януари. На 26 се срещат Наполи и Интер в Неапол и Сампдория - Милан в Генуа. На 27 януари съперници са Ювентус и Рома, като мачът ще се играе в Торино.