2. - Италия
  3. Божинов със загуба на "Енио Тардини" (видео)

Божинов със загуба на "Енио Тардини" (видео)

"Дуковете" бяха излъгани като домакин на Лече

Отборът на Валери Божинов Парма загуби с 0:1 домакинството си на Лече в мач от 23 кръг на италианската Серия "А". Божинов записа 30 минути игра, влизайки като смяна на Рафаеле Паладино в 61-та минута.

Футболистите на Парма осъществиха териториален натиск над Лече още след първия съдийски сигнал, но ефективността на домакините беше твърде ниска. Амаури, Кандрева, Галопа опитаха удари, но не успяха да донесат гол на своя тим.

През второто полувреме след влизането на Божинов атаките на "дуковете" бяха още по-устремени, но голове не падаха. Само 120 секунди след влизането си българинът опита удар, но топката мина покрай вратата на противника.

Двата отбора не предложиха кой знае колко приятен за окото футбол и всички очакваха, че сблъсъкът ще завърши при нулево равенство.

Все пак в последната 90-та минута на мача Хавиер Шевантон вкара за Лече и подари трите точки на своя тим. След победата гостите се отлепиха от зоната на изпадащите и вече са на 16-та позиция с 24 точки. Парма са едно място по-нагоре - 15-то с точка повече.