2. - Италия
  3. Божинов влезе на почивката и поведе Верона към успеха (видео)

Божинов влезе на почивката и поведе Верона към успеха (видео)

Тимът на българина вече е на второ място в Серия „Б”

Верона се изкачи на второ място в Серия „Б", след като спечели с 2:0 дербито срещу Ливорно от десетия кръг.

Българският нападател на гостите Валери Божинов се появи в игра в началото на второто полувреме и още с влизането си раздвижи играта на своя отбор. В 58-та минута българинът стреля опасно, но топката мина встрани от вратата на Ливорно.

Три минути по-късно пред Божинов се откри нова възможност да вкара, но вратарят Фиорило спаси.

В крайна сметка логичното се случи и Верона поведе с 1:0 след гол на Кача в 71-та минута, а второто попадение падна в 90-та минута, когато точен бе Рафаел Мартиньо.

Така Верона събра 21 точки и остана на 4 от лидера в класирането е Сасуоло, докато Ливорно е на трета позиция с 19 пункта в своя актив.