2. - Италия
  3. Брюж излезе начело в група „В” след разгром над Копенхаген

Брюж излезе начело в група „В” след разгром над Копенхаген

Торино допусна първо поражение при гостуването си на Хелзинки

Брюж отнесе с 4:0 Копенхаген като гост и излезе начело в класирането на група „В” в Лига Европа. Лиор Рафаелов отбеляза хеттрик за гостите, а с едно попадение се отчете Вормер. Капитанът на Брюж Тими Симънс изигра своя мач №300 за клуба.

В седмата минута Брюж откри резултата при първото си по-опасно положение, а Рафаелов сложи началото на хеттрика си. В 30-ата минута резултатът стана 2:0 с втория гол на осмицата.

И само шест по-късно израелецът оформи хеттрика си, правейки резултата класически още преди почивката.

Крайното 4:0 оформи Вормер в 60-ата минута.

В другия двубой от групата Торино допусна поражение в гостуването си на Хелзинки с 1:2, с което изпусна и лидерството в групата. Това бе и първо поражение за италианците в груповата фаза.

След нулево равенство през първата част, и трите попадения бяха отбелязани през вторите 45 минути. В 60-ата Баа откри резултата в полза на домакините. В 81-вата Морен удвои аванса на Хелзинки, а крайното 2:1 оформи Куалярела в последната, 90-а минута.