2. - Италия
  3. Фиорентина се класира за 1/8-финалите в ЛЕ

Фиорентина се класира за 1/8-финалите в ЛЕ

Гингам изхвърли Динамо (Минск) от надпреварата

Фиорентина си осигури място на 1/8-финалите в Лига Европа. В мач от крупа „К” на надпреварата „виолетовите” завършиха наравно 1:1 при домакинството си на ПАОК и вече имат 10 точки.

И двете попадения паднаха в заключителните 10 минути на двубоя. Мартенс изведе гостите напред в резултата в 81-вата минута, но Паскал донесе точката на Фиорентина две минути преди края на редовното време.

Втори е Гингам, който пък изхвърли Динамо (Минск) от турнира след домакинска победа с 2:0. Бевю (44’) и Мандан (86’) бяха точни за домакините.

Гингам е със седем точки, ПАОК има четири, но е с по-лоши показатели, което автоматично праща Фиорентина на 1/8-финалите. Динамо (Минск) пък има само една точка на последното място в групата и напуска надпреварата.