2. - Италия
  3. Хеттрик на Игуаин попари мечтите на Динамо (ВИДЕО)

Хеттрик на Игуаин попари мечтите на Динамо (ВИДЕО)

Наполи стигна до пълен обрат с 3:1 след ранен гол на Курани

Наполи стигна до обрат с 3:1 срещу Динамо Москва в първия осминафинал между двата тима, след като получи гол още във 2-ата минута на двубоя. Кевин Курани откри резултата след центриране от корнер, но домакините стигнаха до пълен обрат благодарение на Гонсало Игуаин. Аржентинецът направи хеттрик (25`; 31`; 55`) и даде сериозен аванс на своя тим преди реванша на 19 март.

Двубоят започна кошмарно за тима на Рафа Бенитес, след като във втората минута Кевин Курани засече с глава центриране от корнер и прати топката между ръцете на Мариано Андухар за 1:0.

Проблемите за Наполи продължиха, след като Кулибали бе заменен принудително само след 8 минути игра, а малко по-късно Курани за малко да отбележи втори гол.

Наполи успя да се върне в мача в 25-ата минута след красив гол с глава на Игуаин. Гулам напредна отляво и прати топката в полето на гостите, където аржентинецът насочи кълбото в далечния ъгъл за 1:1.

Мертенс бе спънат в наказателното поле в 30-ата минута и реферът не се поколеба да отсъди дузпа, която бе изпълнена точно от Игуаин, вкарвайки своето второ попадение в срещата.

Секунди след подновяване на играта Зобнин получи втори жълт картон за грубо влизане и остави гостите с човек по-малко.

Центриране на Мертенс в 55-ата бе отклонено технично от Де Гузман, Игуаин спря на гърди и в движение стреля точно, оформяйки своя хеттрик.

До края на двубоя Наполи имаше възможност да поведе с по-изразителен резултат, но пропуски на Де Гузман и Кайехон оставиха резултата непроменен.