2. - Италия
  3. Каляри профука дузпа и трите точки срещу Парма

Каляри профука дузпа и трите точки срещу Парма

Тимът на Кирил Десподов на два пъти повеждаше в резултата, но се издъни

Каляри не успя да победи Парма у дома. Двубоят от 22-ия кръг на Серия "А" приключи 2:2, като домакините на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка изпуснаха трите точки. Каляри прфука и дузпа.

Резултатът бе открит от Жоао Педро в 19-ата минута, който много добре засече подаване отдясно и прати топката в долния ъгъл на вратата. Три минути преди края на първата част Куцка от състава на „дуковете” свари неподготвена отбраната на домакините и реализира след дълго центриране от фланга.

В началото на второто полувреме тимът, чиято собственост е Кирил Десподов, стигна до наказателен удар, който обаче бе пропуснат от Жоао Педро. Голмайсторът на тима стеля в левия страничен стълб.

Домакините все пак успяха да поведат отново и то го направиха само минута по-късно след пропуснатата дузпа. Разписа се Симеоне след чудесно подаване на Пелегрини. След изключителна грешка на вратаря на Каляри в последната минута, Корнелиус успя да стрела с глава и да оформи крайния резултат 2:2.

Във временното класиране Каляри и Парма заемат съответно шестото и седмото място. Двата тима дори имат равен брой точки – по 32.