2. - Италия
  3. Каляри записа много трудна победа над Наполи

Каляри записа много трудна победа над Наполи

Каляри се наложи с 2:0 над Наполи в среща от 32-ия кръг на Серия „А” . Мачът на стадион „Санта Елия” бе много оспорван, а головете за домакините паднаха в началото и края на двубоя. Тимът от Неапол изпусна много изгодни положение и може да съжалява, че не си тръгна поне с точка от мача.

Още в 5-ата минута Алесандро Матри проби по крилото и центрира в пеналта, а Джеда с глава разстреля Лука Бучи. В следващата атака удар на Микеле Фини бе блокиран от защитник на гостите. Чак в 14-ата минута Марсело Салайета сътвори първата по-опасна атака за тима от Неапол, но ударът му бе отразен от Марчети. В средата на полувремето Лазари и  Матри затрудниха Бучи, но опитният страж се справи с опасностите. В 37-ата минута Лазари пусна хитро топката към Матри, който стреля с левия крак, но отново Бучи спаси.

Каляри продължи да атакува и през втората част, а опасен изстрел на Матри бе спасен с мъка от вратаря на гостите.В 62-ата минута Датоло засече с глава центриране на Лавеци, но Кастелаци внимаваше и изби. Пет минути по-късно отново Датоло затрудни стража на Каляри, но шутът му от 35 метра попадна право в ръцете на вратаря. Десет минути преди края на мача Салайета стреля с глава от малкия пеналт, но топката мина встрани от вратата. Във втората минута от добавеното време отборът на Каляри стигна до втори гол, след като Джеда подхвана бърза контраатака и подаде на непокрития Лазари, който с левия крак оформи крайното 2:0.

С тази победа Каляри се изкачи на осмото място в класирането с актив от 48 точки, а Наполи се срина до 14-ата позиция с 39 т.