2. - Италия
  3. Лече се измъкна от изпадащите с разгром над Торино

Лече се измъкна от изпадащите с разгром над Торино

Загубата е четвърта поред за тима на Валтер Мадзари във всички турнири

Лече разби с 4:0 гостуващия Торино и се измъкна от зоната на изпадащите в Серия "А". Головете отбелязаха Алесандро Дейола (11), Антонин Барак (19), Филипо Фалко (64) и Джанлука Лападула (78-дузпа). Лече се изкачи до 17-ата позиция с актив от 19 точки, на три от над чертата. Торино пък се свлече до 12-то място с 27. Това е четвърта поредна загуба за тима на Валтер Мадзари във всички турнири.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, след късо изпълнение на ъглов удар и пас на Рикардо Сапунара към границата на наказателното поле. Връхлитащият Алесандро Дейола стреля в горния ляв ъгъл на вратаря Салваторе Сиригу за 1:0.

Осем минути по-късно Лече стигна до втори гол. Жан Майер центрира в наказателното поле, където Кофи Джиджи не успя да изчисти топката и която попадна в Антонин Барак, който разстреля Сиригу от точката за изпълнение на дузпа – 2:0.

През втората част домакините продължиха да са по-добрият тим на терена и заслужено стигнаха до нови две попадения.

В 64-ата минута Филипо Фалко получи топката, освободи си място за стрелба и от дъгата на пеналтерията наприви Сиригу безпомощен – 3:0.

В 78-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Топката бе центрирана в наказателното поле на торинци, където резервата Евген Шаков беше съборен от Глейсон Бремер и главният съдия показа бялата точка. Зад топката застана Джанлука Лападула и вкара за 4:0.

В следващия кръг Лече гостува на Наполи, докато Торино приема Сампдория.