2. - Италия
  3. Наполи и Спарта (Прага) с категорични победи у дома

Наполи и Спарта (Прага) с категорични победи у дома

Двата тима са лидери в група I на ЛЕ с по 9 точки

Наполи и Спарта (Прага) се изравниха по точки на върха в класирането на Група I от турнира Лига Европа. Това стана факт, след като двата отбора постигнаха домакински победи и така вече имат по 3 успеха и едно поражение в своя актив след четири мача.

В Неапол момчетата на Рафаел Бенитес надвиха с 2:0 досегашния лидер в потока Йънг Бойс.  В В герой на стадион „Сао Паоло” се превърна холандският национал Джонатан де Гузман. 27-годишният футболист, който направи силно световно първенство това лято в Холандия, блесна с хеттрик.

Той откри резултата в добавеното време на първото полувреме след пас на Лоренцо Инсине, а след паузата наниза още две попадения. Първото от тях падна в 65-ата минута, когато Даниел Сапата изведе Де Гузман и той покачи на 2:0, а седем минути преди края на редовното време оформи крайния резултат в срещата и своя хеттрик.

Междувременно Спарта разгроми в Прага гостуващия Слован (Братислава) с 4:0. С две попадения за чехите се отличи Давид Лафата, разписал се в 29-ата и в 83-ата минути, а по едно добавиха Ладислав Кречи (’32) и Коста Намоинесу (’74).

След срещите Наполи и Спарта (Прага) имат по 9 точки, Йънг Бойс е с шест, а без актив е Слован (Братислава).