2. - Италия
  3. Наполи открадна трите точки от Каляри, Мертенс герой (ВИДЕО)

Наполи открадна трите точки от Каляри, Мертенс герой (ВИДЕО)

Тимът на Дженаро Гатузо се реваншира за издънката срещу Лече, приближи се на две точки от Топ 6

Наполи спечели с 1:0 гостуването си на Каляри от 24-ия кръг на Серия "А". Голът отбеляза Дрийс Мертенс в 65-ата минута. По този начин тимът на Дженаро Гатузо се реваншира за издънката си срещу Лече (2:3) в миналия кръг и записа пети успех в последните си шест мача във всички турнири. Победата приближи Наполи на две точки от Топ 6. Домакините пък продължиха негативната си серия и като вече 11 срещи нямат победа.

Фабиан Руис стреля встрани от вратата при първата възможност за Наполи. Домакините отговориха с удар на Джовани Симеоне, а Оспина трябваше да се намесва след изстрел на Перейро.

Срещата бе равностойна, като и двата отбора имаха своите възможности, но головите опасности бяха рядкост.

Все пак в 65-ата минута след двойно с Хисай Мертенс завъртя топката и тя се удари в гредата преди да влезе в мрежата. За белгиеца това беше гол номер 120 с екипа на Наполи, като изостава само на един от рекорда на Марек Хамшик.