2. - Италия
  3. Порто с крехка преднина над Наполи в Лига Европа (ВИДЕО)

Порто с крехка преднина над Наполи в Лига Европа (ВИДЕО)

Базел и Залцбург оставиха развръзката за реванша

Порто победи Наполи в първия осминафинален двубой от Лига Европа. “Драконите” се наложи с минималнто 1:0 след гол на Джаксън Мартинес в 57-ата минута. Домакините бяха по-актвните през целия мач, но не успя да си осигури по-солидна преднина преди мача в Италия.

Единственото по-интересно положение за Наполи през първата част пък бе създадено от Марек Хамшик, който в 42-ата минута отправи хубав изстрел с глава, но покрай вратата.През второто полувреме обаче Порто успя да нанесе своя удар.

В 57-ата минута след центриране от корнер топката бе изчистена лошо от бранителите и стигна до Мартинес, който от воле я заби в мрежата за 1:0. Наполи пък за малко да отбележи в 84-ата минута, когато след поредица от рикошети в наказателното поле топката потегли към вратата, но там защитник изчисти пред голлинията.

В другия двубой от Лига Европа Базел и Ред Бул Залцбург завършиха при резултат 0:0  и оставиха развръзката изцяло за следващия двубой.