2. - Италия
  3. Удинезе наказа Киево в края

Удинезе наказа Киево в края

Отборът на Удинезе постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на намиращия се в страхотна форма Киево в среща от 33-ия кръг на италианската Серия „А”. Гаетано Д’Агостино се превърна в герой за „зебрите”, след като отбеляза и двете попадения за своя тим.

Удинезе откри резултата в 35-ата минута, когато Д’Агостино реализира отсъдената дузпа за нарушение срещу Куалярела. Серджо Пелисиер изравни за Киево с дежурния си гол, след като в 72-ата минута надскочи всички в наказателното поле на гостите и с глава прати топката зад Ханданович.

По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши при този резултат, но в третата минута от добавеното време Д’Агостино разстреля стража на домакините с мощен удар с левия крак и донесе ценната победа за своя тим. Минута след това пък ветеранът в редиците на Киево Антонио Ланджела получи директен червен картон за грубо и ненужно нарушение.

След този успех отборът на Удинезе остава на 10-о място с актив от 45 точки. Киево пък е на 16-о място с 34 точки в актива си, на цели 8 от зоната на изпадащите. На практика сезонът свърши и за двата отбора.