2. - Италия
  3. Удинезе спря Фиорентина по пътя към Шампионската лига

Удинезе спря Фиорентина по пътя към Шампионската лига

Отборът на Удинезе постигна престижна победа с 3:1 при домакинството си на Фиорентина от 32-ия кръг на италианската Серия „А”. „Зебрите” преодоляха отпадането от Вердер за Купата на УЕФА и набързо се върнаха на победния път. Фиорентина пък не успя да се възползва от грешната стъпка на Дженоа и се отдалечи от зона Шампионска лига.

Домакините от Удинезе поведоха в резултата още в 10-ата минута, когато Инлер изведе Асамоа сам срещу вратаря, африканецът стреля силно с левия крак и прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Фрей – 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Още в началото на втората част „зебрите” направиха 2:0, след като Гаетано Д’Агостино реализира отсъдената от съдията дузпа в 47-ата минута и утежни още повече задачата на Фиорентина. Гостите все пак върнаха едно попадение в 67-ата минута, чрез Дарио Дайнели, който надскочи всички в наказателното поле на Удинезе след центриране от фаул и върна своя отбор в мача с точен удар в долния десен ъгъл. Само 2 минути по-късно обаче Д’Агостино вкара втория си гол в мача с прекрасно изпълнение на пряк свободен удар и оформи крайното 3:1.

Така с тази победа Удинезе се изкачи на 10-о място с актив от 42 точки и като цяло обезсмисли мачовете си до края на шампионата. Фиорентина пък пропусна да изпревари Дженоа и остана на 5-о място с 55 точки, 2 зад „грифоните”.