2. - Левски
  3. Берое 2002 с успех над Левски 2002

Берое 2002 с успех над Левски 2002

Утре от 11 часа Берое 2002 се изправя срещу Аполон

Децата на “Берое”, родени през 2002 година започнаха по възможно най-добрия начин участието си в силния международен турнир по “Футбол 9″ в памет на Стоян Коцев – Кано. Днес от 19 часа възпитаниците на Атанас Рибарски надиграха и победиха заслужено връстниците си от “Левски” с 2:1.

Старозагорци започнаха по-добре срещата и първи стигнаха до голово положение. Христо Пенев се измъкна от защитата на “сините”, но стражът на столичани се намеси добре и спаси. Малко по-късно гол на Христо Пенев бе отменен поради засада.

“Левски” поведе в средата на първото полувреме с попадение след късо изпълнение на корнер.До края на първата част “зелените” имаха още една отлична възможност за гол, но ударът на Христо Пенев не намери рамката на вратата.

И през вторите 25 минути беройци бяха по-стойностния отбор на терена. Резервата Иван Стойчев имаше две добри възможности за гол, но не успя да отправи завършващ удар към вратата на столичани.

Логичното се случи в 43-ата минута, когато Атанас Станиславов започна хубава атака за старозагорци. Той продължи към Християн Тонев, който изведе Христо Пенев и последният възстанови равенството 1:1.

Четири минути по-късно възпитаниците на Атанас Рибарски стигнаха до пълен обрат. След статично положение, бранител в синьо изчисти, но топката попадна в краката на Пламен Миленов, който с удар извън наказателното поле вкара за 1:2.

До края на срещата Иван Стойчев можеше да направи победата по-категорична, но пропусна. Утре от 11 часа “Берое” 2002 се изправя срещу “Аполон” (Крагуевац, Сърбия), а от 19 часа е срещата със “Славия”, пише клубният сайт на заралии.

“Левски” 2002 (София) – “Берое” 2002 (Стара Загора) 1:2

“Берое” 2002: Явор Рашев (к), Пресиян Пенчев, Пресиян Пенчев, Виктор Ангелов, Атанас Станиславов, Радостин Димов (Християн Видев), Пламен Миленов, Ивиан Тончев (Иван Стойчев), Иво Михайлов (Стилиян Радославов), Христо Пенев; старши-треньор: Атанас Рибарски