2. - Левски
  3. Де Ноойер под въпрос за дербито с Лудогорец

Де Ноойер под въпрос за дербито с Лудогорец

Нови проблеми пред Елин Топузаков, очертава се Бурабия да е титуляр в Разград

В събота Левски загуби с 1:2 от Локомотив Пловдив на „Ге­рена" и изостана с шест точ­ки от лидера в първенството Лудогорец. Това обаче не е единствената лоша новина за треньора на сините Елин Топузаков от сблъсъка с черно-белите. С контузия от мача е Джереми де Ноойер. Тя може да не се окаже толкова лека и полузащитникът да пропусне следващия двубой.

А той е много важен за амбициите на Левски в първенството - гос­туване на Лудогорец. Среща­та в Разград е в сряда, 30 но­ември, от 17:30 часа и ще бъде предавана пряко по Диема Спорт 2.

Джереми бе заменен през втората част срещу Локо Пд. Той напусна терена в 58-ата минута. Де Ноойер е ключов играч в Левски и евентуално­то му отсъствие ще е сериозен проблем за Елин Топузаков. Още повече че липсва Георги Костадинов, който лекува травма. Де Ноойер е използ­ван непосредствено пред за­щитното каре и на него се разчита да спира в зародиш противниковите атаки. При това положение изборът пред Топузаков за двубоя в сряда ще е изключително органичен.

Травмата на Де Нойер може да отвори място в титуляр­ния състав на Мехди Бурабия. Именно той замени холандеца срещу Локо Пд. По време на двубоя обаче Бурабия не пока­за нищо особено, въпреки че от него се очакваше да помог­не в офанзивен план.

В дните до двубоя Топуза­ков ще умува как да подобри действията на тима в отбра­на. Срещу Локо Пд Левски до­пусна гостите да му отбеле­жат два гола от два точни изстрела във вратата (едини­ят беше от дузпа).