2. - Левски
  3. Юношите на Славия биха връстниците си от Левски с 2:1

Юношите на Славия биха връстниците си от Левски с 2:1

Юношите на Славия има седем поредни победи

Славия спечели изключително важна и драматична победа с 2:1 като гост срещу Левски в дербито от 30-ия кръг в Елитната юношеска група на България до 19 години, съобщават от пресслужбата на отбора.

След четвърт час игра славистите взеха аванс чрез Фабиен Георгиев, който се възползва от грешка на защитата на домакините, открадна топката и преодоля вратаря Антон Илиев.

До края на полувремето "белите" можеха да вкарат втори гол, но удар на Денис Николов се отби в напречната греда. С пропуск пред вратата на "сините" се отличи и Цветомир Вачев.
Само минута след подновяване на играта Левски достигна до изравнителен гол чрез Николай Стоянов. Той се възползва от неточност в отбраната на Славия и направи резултата 1:1.

След това "белите" отново имаха превъзходство, но трябваше да чакат до последната минута на дербито, за да се поздравят с решително попадение. Негов автор стана Йордан Попов, разписвайки се от съвсем близка дистанция.
В добавеното време Алекс Боримиров не сдържа нервите си, изрита вратаря Антонис Стергиакис и получи директен червен картон.

Славия дели първото място в класирането с актив от 63 точки. Толкова има и Лудогорец, но отборът от Разград е изиграл два мача повече в сравнение с "белите".

В следващия 31-и кръг от първенството воденият от старши треньора Ивайло Семерджиев състав ще запише служебна победа срещу ФК София.
Славистите са в серия от седем поредни победи.