2. - Лига Европа
  3. Атиф Шаешу - от Черноморец до радост с Фенербахче в Лига Европа (ВИДЕО)

Атиф Шаешу - от Черноморец до радост с Фенербахче в Лига Европа (ВИДЕО)

Откритието на Херо вкара първия си гол за турския гранд в Европа

Бившият лидер на Черноморец Атиф Шаешу вкара първия си гол за турския гранд Фенербахче при успеха с 3:0 над швейцарския Грасхопър в плейофа за влизане в групите на Лига Европа. „Фенерите” са с единия крак в групите след класиката на „Шюкрю Сарачоглу” в Истанбул.

Шаешу измина дълъг път от мачовете в А група под ръководството на Димитър Димитров-Херо и сега 30-годишният мароканец излезе на терена в един отбор със звезди като Мартин Шкъртел, Грегори ван дер Вийл, Еменике и Нойщетер. Робин ван Перси пък бе оставен резерва от наставника Дик Адвокаат. През последните три сезона Шаешу неизменно вкарваше по над 10 гола на сезона с екипа на Сиваспор.

Още в 4-ата минута Шаешу умело използва напориста игра на Салих Учан в наказателното поле, взе топката на скорост, вратарят спаси първия му лек удар, но топката се върна у него и той се поправи за 1:0.

В 69-ата минута Шаешу бе сменен от словашкия национал Мирослав Щох. Само три минути след това Щох овладя вляво в наказателното поле и направи 2:0 с нисък изстрел в близкия ъгъл.

В добавеното време Щох показа и специалитета си – снаряд извън наказателното поле този път в далечния десен ъгъл за крайното 3:0.

Реваншът е следващия четвъртък в Швейцария.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)