2. - Лига Европа
  3. Днипро взе скалпа на Аякс в осминафиналите (ВИДЕО)

Днипро взе скалпа на Аякс в осминафиналите (ВИДЕО)

Холандците спечелиха реванша с 2:1, което се оказа недостатъчно за тима на Франк де Бур

Украинският Днипро инкасира загуба с 1:2 в реванша си срещу Аякс на „Амстердам Арена” в 1/8-финалите на Лига Европа, но с гол на чужд терен и общ резултат 2:2 се класира напред в турнира. Базор откри резултата в 60-ата минута, връщайки пасива на холандците от първия двубой. Срещата влезе в продължения, в които и двата тима си размениха по едно попадение. Коноплянка изравни в 97-ата, а Майк ван дер Хорн направи 2:1 за Аякс, което обаче се оказа недостатъчно и тимът на Франк де Бур напусна турнира.

Аякс контролираше играта през първата част, но попадението убягваше на възпитаниците на Франк де Бур, които трябваше да заличават гол пасив от първия двубой.

Хаос в отбраната на гостите даде възможност на Ел Гази да стреля от опасна близост в 9-ата минута, но стражът на украинците Бойко отклони в корнер.

Силесен също трябваше да показва своята класа в 16-ата минута, избивайки снаряд отправен от Никола Калинич.

В края на полувремето Бойлесен не се възползва от добро центриране на Милик и стреля неточно над вратата.

Домакините поведоха в 60-ата минута след страхотен пробив през центъра  на 18-годишния Базор, който финтира бранител, напредна и нанесе плътен шут, пращайки топката в мрежата на Бойко за 1:0.

Резултатът остана непроменен до края на редовните 90 минути и мачът влезе в продължения.

В седмата минута на първото продължение Коноплянка бе оставен непокрит в близост до границата на наказателното поле и капитанът на украинците с прецизен диагонален шут възстанови равенството в срещата.

В 117-ата минута на двубоя Сигорсон засече с плонж центрирана отдясно топка, кълбото разтресе  напречната греда, а Майк ван дер Хорн бе по-бърз от Бойко и направи добавка за 2:1.

Времето обаче не стигна на холандците за трето попадение и Днипро се класира за 1/4-финалите на Лига Европа. Съперникът на украинците ще стане ясен след тегленето на жребия в  петък, 20 март, от 13:00 часа в Нион, Швейцария.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)