2. - Лига Европа
  3. Краснодар и Лил направиха самоубийствен хикс в Русия

Краснодар и Лил направиха самоубийствен хикс в Русия

Крайното 1:1 изхвърли руснаците от Лига Европа и остави илюзорни шансове на французите

Краснодар отпадна от евротурнирите, а Лил остана с илюзорни шансове да се класира напред след самоубийствено 1:1 на ст. "Кубан" между двата отбора в Група H на Лига Европа.

Руснаците останаха на дъното с 3 точки, Лил има 4 и още тази вечер също може да изхвърчи от турнира, ако Волфсбург не загуби в домакинството си на Евертън.

Бившият играч на Левски Жоазиньо отново беше титуляр за Краснодар, който имаше аванс на почивката. В 35-ата минута след бърза атака с пасове по земя Мамаев с едно докосване изведе Ари и бразилецът копна над излезлия да го посрещне Енияма за 1:0.

Лил опита да атакува повече през втората част и 11 минути преди края Балмонт центрира отдясно, а централният нападател Нолан Ру с глава простреля вратаря Дикан под гредата за 1:1.

Ремито не устройва нито един от двата отбора и най-вероятно французите ще последват съдбата на Краснодар и ще отпаднат. Те имат мач с Волфсбург в последния кръг и ще се класират напред само ако „вълците” загубят тази вечер у дома от Евертън и после паднат и от Лил като гости.