2. - Лига Европа
  3. Легия победи Металист в мач с две пропуснати дузпи (ВИДЕО)

Легия победи Металист в мач с две пропуснати дузпи (ВИДЕО)

Двубоят от Група L на Лига Европа бе преместен и се изигра тази вечер

Легия (Варшава) победи Металист (Харков) с 1:0 в преместен мач от трети кръг на Група L на Лига Европа. Двубоят се проведе в Киев. Единственото попадение в двубоя отбеляза Ондрей Дуда. И двата тима пропуснаха да отбележат от дузпа.

В 28-ата минута футболистът с номер 8 Дуда елиминира по много добър начин два бранители, след като получи топката от Кучарсчик,и прати топката в горния десен ъгъл със силен удар.

В 52-ата минута Врдоляк от Легия не успя да удвои аванса на гостите, след като изпусна наказателен удар, отразен по блестящ начин от Горянов. 17 минути след това реферът отсъди дузпа и в полза на домакините, но Жажа също пропусна.

След третия кръг Легия заема първо място в класирането с актив от 9 точки, украинският тим е на последна позиция без спечелена точка.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)