2. - Лига Европа
  3. Обрат срещу Панатинайкос донесе пета поредна победа на Динамо (Москва) в Лига Европа (ВИДЕО)

Станислав Манолев не игра, а Динамо си гарантира първото място в Група Е и изхвърли гръцкия гранд от Европа

Динамо (Москва) постигна пета поредна победа в Група Е на Лига Европа след обрат за 2:1 у дома над последния в групата Панатинайкос.
Станислав Манолев остана резерва за руския клуб и така и не се появи в игра на „Арена Химки”.

Двубоят започна лошо за тима на българския национал. В 14-ата минута Нано центрира от тъча вляво, шведският таран Маркус Берг надскочи Кристофър Самба и с глава намери левия ъгъл за 1:0.

Динамо обърна всичко набързо в началото на втората част. Йонов подаде на френския халф Уилям Венкер, който се разходи сред гръцката отбрана и изравни след щастлив рикошет – 1:1 в 55-ата минута.

6 минути по-късно Давид Мендес много наивно загуби топката пред наказателното поле на Панатинайкос, Йонов овладя и прокара между краката на вратаря Коцолис – 2:1.

Динамо се беше класирал напред и преди този мач, но с пета поредна победа и 15 точки си гарантира първо място в крайното класиране в групата. Панатинайкос отпада и на теория от Лига Европа.