2. - Лига Европа
  3. Сараево преби Хибърниънс пред погледа на Илиан Илиев

Сараево преби Хибърниънс пред погледа на Илиан Илиев

Босненците бият с 5:2, малтийците с червен картон

Отборът на ФК Сараево най-вероятно ще бъде съперник на родния Левски във втория квалификационен кръг на Лига Европа, след като днес разби малтийския Хибърниънс в първия мач от първия квалификационен кръг на надпреварата.

Босненците разбиха съперника си с 5:2 пред погледа на наставника на "сините" Илиан Илиев и ще чака спокойни реванша на 12-и юли.

Мачът започна отлично за домакините, които излязоха напред в резултата още във 2-та минута, когато Сулич засече хубаво подаване на Хюсеинович.

След гола Сараево продължи да натиска, но пропуски направиха Сулич и Златкович. Така се стигна до 20-ата минута, когато малтийците изненадващо изравниха след попадение на Фаруджа.

13 по-късно Родолфо смълча "Асим Ферхатович", докарвайки нещата до 2:1 в полза на Хибърниънс.

Все пак феновете на Сараево изригнаха в даденото от рефера продължение, когато Торлак възстанови статуквото - 2:2.

Още в началото на втората част домакините натиснаха и в 53-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хюсеинович на Родолфо. За фаула си авторът на втория гол за малтийците получи червен картон. Зад топката застана Караматич, който бе безгрешен, извеждайки босненците отново напред в резултата.

Останали с човек по-малко, гостите се дръпнаха да пазят резултата, но силите им бързо привършиха и в 79-ата минута Хаджич бе точен за 4:2.

Домакините от Сараево обаче продължиха да натискат и в даденото от рефера продължение Татомирович записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 5:2.

ФК Сараево - Хибърниънс 5:2