2. - Лига Европа
  3. Твенте се добра до точка в Хелзингборг, Ники Михайлов игра цял мач (+ВИДЕО)

Твенте се добра до точка в Хелзингборг, Ники Михайлов игра цял мач (+ВИДЕО)

Хановер обърна Леванте с човек по-малко

Николай Михайлов изигра пълни 90 минути за Твенте, а холандският отбор се добра до 2:2 като гост на Хелзингборг в среща от Група “L” на турнира Лига Европа, след като губеше с 0:2 на почивката.

Сръбският нападател Никола Джурджич изведе шведите напред пред 16 000 радостни фенове на стадион „Олимпия” в Хелзингборг.

Две минути преди почивката Джурджич отново наказа Ники Михайлов и след асистенция на Акам направи 2:0.

Един швед обаче вкара на своите сънародници, за да върне интригата в мача. Расмус Бенгстон замени Розалес в 62-ата минута за Твенте и в 74-ата шведът успя да се разпише след пас на Тадич за 2:1.

Твенте натисна до края и две минути преди края Кабрал намери Дъглас, който донесе точка на Твенте – 2:2.

В другия мач от групата Хановер 96 с човек по-малко успя да направи пълен обрат срещу Леванте и спечели с 2:1. Победата е първа за немския тим в групата.

Срещата на „AWD Арена”  в Хановер започна ужасяващо за домакините. След 9 минути Карим Хаги направи дузпа и бе изгонен с директен червен картон. Мичел вкара от бялата точка и испанците поведоха.

37 000 зрители обаче се насладиха на сладък обрат с човек по-малко на своите любимци. В 21-ата минута Хановер също получи дузпа и намиращият се в чудесна форма Шабош Хущи се разписа от дузпата за 1:1.

В началото на втората част дежурният голмайстор на Хановер Я Конан използва пас на Щиндъл и вкара победния гол за 2:1.

В група “L” Хановер поведе с 4 точки, Леванте има 3, Твенте е с 2, а Хелзингборг има само една.
ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)