2. Локомотив (Пд)
  3. Генов: Любимец искаха да се докажат, но прекалиха

Генов: Любимец искаха да се докажат, но прекалиха

Черно-белите отпратиха халф

Треньорът на Локомотив Пд Стефан Генов предполага, че причината за по-грубата игра на Любимец в контролата между двата тима в сряда е била желанието на футболистите на съперника да се докажат. Спарингът все пак приключи с победа 1:0 за черно-белите, но двубоят бе прекъснат за около 7-8 минути, като едва бе предотвратено масово меле, а реферът Георги Кабаков си плю на петите. Административният директор взе свирката и доизкара мача.

„Наистина, получиха се много неприятни сцени. Лично аз си обяснявам и предполагам, че начинът на игра на Любимец е свързан с това, че немалко от тях са пловдивчани или играли за пловдивските отбори и са искали да се докажат. Но малко попрекалиха. Добре че нашите футболисти са интелигентни момчета и не се стигна до по-грозни сцени", коментира пред „7 дни спорт" Стефан Генов.

Наставникът на Локо Пд Стефан Генов набързо отпрати десния външен халф Димитър Атанасов, който дойде на проби за контролата срещу Любимец. Младокът престоя на терена около 30 минути през второто полувреме на скандалния спаринг, но не впечатли с изявите. През есента 20-годишното крило се подвизаваше в четвъртодивизионния Марица Пд. Интересното е, че младокът в различни етапи от развитието си е преминал през школите и на четирите пловдивски клуба. Дори има и един сезон при юношите на Левски, а наскоро е бил на проби в Кипър.