2. Лудогорец
  3. Лудогорец започна с 5:0 за купата

Лудогорец започна с 5:0 за купата

Ераносян даде шанс на младоци

Шампионът Лудогорец нямаше никакви проблеми срещу четвъртодивизионния Локомотив 1929 (Мездра) и победи като гост с 5:0 в първия кръг на турнира за Купата на България. В надпреварата разградчани са били победители два пъти.

Само пет минути бяха нужни на Янаки Смирнов да открие резултата. Очаквано Лудогорец продължи да бъде по-силният отбор, въпреки наличието на много състезатели, които получават по-рядко шанс за изява.

Лудогорец направи много пропуски през първото полувреме и останалите попадения паднаха след почивката. Браян Ангуло вкара за 2:0 в 50-ата минута, а десет след това Лукас Саша направи резултата класически. До края на мача младият Карамфилов вкара два гола и оформи крайното 5:0.

Локомотив 1919 (Мездра) – Лудогорец 0:5

0:1 Янаки Смирнов (15)
0:2 Браян Ангуло (51)
0:3 Лукас Саша (61)
0:4 Боримир Карамфилов (70)
0:5 Денислав Александров (90)

ЛОКОМОТИВ МЕЗДРА 1929: Владимир Славеев (75 – Лидиян Тодоров), Кристиян Кътов, Ивайло Георгиев, Емил Борисов, Юлиян Георгиев, Павел Марков (71 – Иво Василев), Петър Златков, Илия Илиев, Боян Цеков (56 – Стефан Марков), Ангел Петров, Тихомир Найденов

Треньор: Георго Гергов

ЛУДОГОРЕЦ: Георги Аргилашки, Христо Попадиин, Георги Терзиев, Александър Александров, Браян Ангуло, Александър Василев, Джоди Лукоки (68 – Денислав Александров), Михаил Александров (68 – Боримир Карамфилов), Янаки Смирнов, Олег Димитров (76 – Златко Бонев).