2. Миньор (Пк)
  3. ЦСКА търси задължителни три точки срещу Миньор в "Надежда"

ЦСКА търси задължителни три точки срещу Миньор в "Надежда"

Перничани са наказани с лишаване от домакинство и мачът ще се играе на стадион „Локомотив” в столичния кв. „Надежда” от 15:00 часа.

Третият в класирането ЦСКА гостува на Миньор в среща от 25-ия кръг на „А” група. Перничани са наказани с лишаване от домакинство и мачът ще се играе на стадион „Локомотив” в столичния кв. „Надежда” от 15:00 часа.

Румънският халф на ЦСКА Флорентин Петре отново ще бъде оставен на резервната скамейка за мача с Миньор днес.

Той попадна в групата за мача, както и преди седмица за двубоя със Сливен. Тогава нисичкият футболист не се появи в игра, но сега най-вероятно ще влезе след почивката. Адалберт Зафиров остави извън 18-те за срещата Борис Галчев.

Треньорът на Миньор Антон Велков ще заложи на схема 3-6-1. На върха на атаката ще бъде Павле Делибашич, подпомаган от Горан Янкович. В защита на мястото на Даниел Златков в игра ще бъде Костадин Марков. За пореден път Адалберт Зафиров ще започне със схема 4-5-1. Като единствен нападател отново ще започне бразилецът Мишел Платини, а Здравко Чавдаров ще замени на вратата Иван Караджов.

КОНТУЗЕНИ
В състава на Миньор няма контузени състезатели, но заради наказание срещата пропуска Даниел Златков. Той дебютира за перничани през есента именно срещу ЦСКА при победата на Чуковете с 3:0 на Армията. От състава на червените заради травма двубоя пропуска Коста Янев.

В ПРЕДИШНИЯ
Миньор завърши наравно 1:1 с Локомотив (Сф) на стадиона в квартал Надежда. ЦСКА спечели служебно с 3:0 срещу извадения от "А група Ботев (Пд).

ЛЮБОПИТНИ ФАКТИ
-ЦСКА е тимът, срещу който перничани са допуснали най-много загуби в А група - 46, но през есента успя да прекъсне негативната си серия от 25 поредни поражения като гост на червените с голова разлика 11-91
-ЦСКА е вкарал само 2 гола в последните си 4 шампионатни срещи, с които спечели 4 точки
-ЦСКА е загубил цели 8 мача в настоящото първенство, в които до почивката резултатът е бил равен, ЦСКА -само веднъж (срещу Локомотив в Мездра)
-ЦСКА спечели последните си три гостувания на Миньор, но падна с 0:3 на "Армията" от същия съперник за първи път от 5 април 1957 г. (0:1)
-Само в един от 12-те случая през сезона, в които тимът на ЦСКА е повеждал през първата част, впоследствие не е стигал до победата - при 2:2 срещу Локо Сф, загубил е и двата мача, в които съперникът е водил до почивката - срещу Миньор (0:3) и Литекс в Ловеч (0:2)
-Румен Трифонов откри в Сливен головата си сметка за своя роден тим ЦСКА, но ако получи жълт картон срещу предишния си клуб Миньор, ще пропусне 2 срещи на червените

В А група: 68 мача, 46 победи за ЦСКА, 13 равенства, 9 победи за Миньор, голова разлика 161-60 за ЦСКА

Миньор като домакин: 34 мача, 17 победи за ЦСКА, 11 равенства, 6 победи за Миньор, 58-39

Срещата може да проследите на живо в Novsport.com  с чат описание на най-интересните моменти от мача и аудио коментара на Иван Апостолов
Марек помоли Перник да тренира на Стадиона на мира

Общинарите в Перник ще решават каква да е цената за ползване на сесия утре

Коматево посреща финала за Купата на Аматьорската футболна лига

Верея и Миньор ще спорят за отличието

Стойчо Стоев: Миньор Перник ми помогна много

Един състав винаги има нужда от но­ви лица, имаме набелязани футболисти и вече водим разговори с тях, заяви Стоев

Общинският съвет в Перник прекрати концесията на Миньор 1919 за стадион "Звезда"

Футболният клуб не превеждал договорените 10 000 лева на година и не създал работни места

Наказаха Миньор Перник с лишаване от домакинство

Наказанието ще бъде изтърпяно на двубоя срещу Велбъжд Кюстендил, който е на 6 април

Фенове на Миньор сътвориха поредния екшън в Перник

Тези, които отговарят за носилката - Готвачо и Пожаро, също са налетели към пейката на гостите, споделиха очевидци за Novsport.com