2. - Национален отбор
  3. Георги Костадинов чака да излезе тестът му днес

Георги Костадинов чака да излезе тестът му днес

Краев и Попов последни в националния отбор

Божидар Краев и Страхил Попов се присъединиха последни към националния отбор и тренираха облекчено след идването в София. И двамата имаха мачове в неделя.

Краев се появи на терена само за 17 минути в дербито „Мидтиланд“ - „Копенхаген“ (4:0).

Проблемите пред отбора му стават огромни, защото може да пропадне и гостуването му на „Ливърпул“ в Шампионската лига след решението на британските власти да затворят границите на всички, които идват от Дания.

Заради това може да пострада мачът от Лигата на нациите Англия - Дания, както и няколко отбора от Висшата лига, които имат датски национали.

Страхил Попов пък игра 90 минути при победата на „Хатай“ с 1:0 като гост на „Кайзери“ в турското първенство. В момента тимът му е 10-и в класирането.

Все още е неясно положението около капитана ни Георги Костадинов. Той чака днес резултатите от теста си за коронавирус и ако е отрицателен, може да се прибере поне за двубоите от Лигата на нациите. Положението с него е доста странно, защото първо даде отрицателен тест, а след това отиде на проверка заедно с целия отбор на „Арсенал“ (Тула) и тогава се оказал положителен.

Почти е сигурно, че петимата, които са в мъжкия и младежкия национален отбор, ще бъдат титуляри в контролата с Гибралтар. След това ще бъде решено кои остават.

Най-интересното е, че Александър Димитров имал сериозни проблеми със състава си, нямал нападатели, а в същото време се прави, че не вижда Преслав Боруков, който носи на гърба си целия отбор на „Етър“. Може би не е запознат, че все още не е навършил 21 години.

Шансовете на младежите да станат втори в групата минават през имагинерна издънка на Полша и твърда победа над Естония.