2. - Национален отбор
  3. Младежите се спасиха от нов резил

Младежите се спасиха от нов резил

Керчев изравни в 89-та минута, съдиите не ни зачетоха чист гол

Младежките ни национали се спасиха от резил.  Слез 0:1 от Люксембуг и 2:2 с Казахтстан на родна земя, тимът на Антони Зравков направи 1:1 от Казахстан като гост в третия си мач от  Група 9 на квалификациите за Евро 2019.

През първата част двата тима не успяха да си отбележат гол, като си размениха по няколко опасни атаки, но без чисти положения.

В 65-ата минута попадение на нашите не бе зачетено. При една многоходова атака Александър Георгиев стреля към вратата. Топката се удари в горната греда, след което тупна малко зад голлинията, но съдията не посочи центъра.

Четвърт час преди края Айнутдинов вкара за домакитите. В 76-ата минута домакините успяха да открият резултата. Играч на домакините свали топката в наказателното поле към Зайнутдинов, който се освободи от Янис Карабельов и прониза вратата ни.

И когато по всички изглеждаше, че мачът ще завърши с победа на домакините, Керчев се разписа за кнрайнаото 1:1. При центриране от корнер на Георги Русев -эВенцислав Керчев се извиси и с глава донесе равенството.

По тозци начин България събра две точки в актива си от първите си три срещи и класирането за Евро 2019 вече изглежда непосилна  задача. Тепърва предстоят срещи с фаворитите Словения и Франция.