2. - Национален отбор
  3. Младите "лъвове" отвяха азерите с 4:1 и се класираха за последните квалифиакции за Евро 2013

България победи с 4:1 в Сливен завърши като лидер в групата с Испания и Полша

Националният отбор на България до 17 години победи връстниците си от Азербайджан с 4:1 на стадион „Хаджи Димитър” в Сливен и се класира за втората фаза на квалификациите за Европейското първенство до 17 години в Словакия през 2013 година.

Младите „лъвчета” завършиха на първо място в много оспорваната Група 4. България, Полша и Испания завършиха с по 6 точки, а напред със сигурност продължават България и Полша, а испанците ще чакат развитието на резултатите в другите групи, за да видят дали ще попаднат сред най-добрите трети отбори.

В Сливен българският отбор тръгна много силно в мача и още в третата минута капитанът Антонио Вутов изведе нападателя на Литекс Кирил Десподов, който откри за 1:0.

Резултатът не удвоен в 27-ата минута – Алеко Алеков засече центриране от пряк свободен удар и покачи на 2:0.

През втората част нашите момчета нанизаха още два гола, а между тях азерите се отчетоха с почетен гол.

България работеше по схемата от първата част с познатите голмайстори. Пет минути след паузата Десподов вкара втория си гол и направи класическото 3:0.

Какимов върна един гол за 3:1 в 67-ата минута, но Алеко Алеков настигна Десподов и на свой ред заби втори гол и оформи крайното 4:1 в 71-ата минута.

В другия мач от нашата група Испания взе мъчителна победа с 1:0 над Полша. Киривела вкара за „Ла Фурия” от дузпа в 68-ата минута.

В тази възрастова група мачовете се играят в две полувремена по 40 минути.

България (U17): 1. Станислав Димитров, 2. Алеко Алеков, 3. Стефан Велков, 5. Владимир Айтов, 4. Мики Орачев, 7. Емил Петров (74 – 6. Серкан Юсеин), 8. Емил Стоев, 14. Янис Карабельов (54 – 13. Сава Савов), 10. Антонио Вутов – капитан (57 – 18. Илиян Неделчев), 11. Чавдар Ивайлов, 9. Кирил Десподов

0:1 Киривела (дузпа) '68

В следващите квалификации ще участват 28 отбора, разделени в 7 групи по 4 тима. За финалите на Евро 2013 в Словакия ще се класират само лидерите във всяка група плюс домакина Словакия, който се класира по право.
Наш национал: При Илиан Илиев енергията в отбора е различна