3. ПСЖ пречупи Юве с блестящ Мбапе

ПСЖ пречупи Юве с блестящ Мбапе

Френският с 2 фамозни гола на старта в Шампионска лига

ПСЖ победи Ювентус с 2:1 в един от най-очакваните сблъсъци в нощта на завръщането на Шампионската лига.

В герой за „принцовете“ се превърна Килиан Мбапе, който отбеляза и двата гола от воле до 22-ата минута.

Американецът Уестън Маккени влезе за Юве на почивката и скоро след нея намали резултата, но до края домакините удържаха преднината си, за да стартират с успех в група Н на турнира.

Столичани започнаха отлично срещата и откриха резултата с първата си реална възможност. В 5-ата минута Неймар копна хитро топката към набралия скорост Килиан Мбапе, а френският национал с красиво воле даде аванс на ПСЖ – 1:0.

Само 2 минути по-късно отново Мбапе бе изведен и можеше да удвои, но пропусна.

В 19-ата минута Ювентус бе близо до изравняването, след като Аркадиуш Милик засече с глава центриране на Хуан Куадрадо. Вратарят Джанлуиджи Донарума успя да избие, после защитник изчисти пред голлинията опита за добавка с пета на Душан Влахович, а накрая Филип Костим стреля покрай гредата.

Три минути след този карамбол ПСЖ вкара втори гол след атака като по учебник. Мбапе се разписа отново с воле, след като преди това направи двойно подаване с Ашраф Хакими – 2:0.

Така френският национал отбеляза своето 35-о попадение в същинската част на Шампионската лига като го направи в по-малко мачове (54) и на по-ранна възраст (23 години и 260 дни) от своя съотборник Лионел Меси.

В 32-ата минута Юве отново имаше шанс, пропуснат от Глейсон Бремер с глава, за да дойде почивката при резултат 2:0.

По време на паузата в игра за гостите се появи Уестън МакКени, който скоро след подновяването на играта намали. Американецът се възползва от увисване на Дунарума при едно центриране, скочи високо и с глава вкара третия гол в кариерата си в Шампионската лига.

Мачът продължи да се развива във вихрено темпо и „биаконерите“ бяха на косъм от това да изравнят резултата три минути след попадението. Тогава Влахович стреля с глава и Донарума спаси, след това и МакКени имаше шанс да шутира към вратата, но ударът му бе избит от защитник.

В 59-ата минута Рабио отправи мощен удар от дистанция, но покрай дясната греда на Донарума. Пет минути след това парижани най-сетне създадоха нова голова ситуация пред вратата Перин. Неймар отигра много елегантно с пета за Меси пред пеналтерията, който с едно докосване пък извезе Мбапе отляво в наказателното поле. Французинът стреля с левия крак по диагонала към далечния ъгъл, но покрай гредата в аут.

В 67-ата минута Лионел Меси опита изстрел извън наказателното поле на съперника, но топката премина близо до дясната греда на Перин. Пет минути по-късно аржентинецът направи нов опит да застраши вратата на съперника с далечен удар, но вратарят на италианците улови.

В заключителната част на срещата Мануел Локатели се освободи в наказателното поле на ПСЖ, но Марко Верати се хвърли в краката му и успя да съхрани аванса на своите.

ПСЖ - ЮВЕНТУС 2:1
1:0 Килиан Мбапе (5)
2:0 Килиан Мбапе (22)
2:1 Уестън Маккени (53)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПСЖ: 1. Донарума, 2. Хакими, 3. Кимпембе, 4. Рамос, 5. Маркиньос (к), 6. Верати, 17. Витиня, 25. Нуно Мендеш, 30. Меси, 10. Неймар, 7. Мбапе;

ЮВЕНТУС: 36. Перин, 3. Бремер, 6. Данило, 19. Бонучи (к), 20. Мирети, 32. Паредес, 25. Рабио, 17. Костич, 11. Куадрадо, 14. Милик, 9. Влахович;