2. - Шампионска лига
  3. Базел загря с отличен за Лудогорец

Базел загря с отличен за Лудогорец

Швейцарският шампион разгроми аутсайдера Вадуц с 6:0

"Базел" разгроми с 6:0 аутсайдера "Вадуц" в мач от 15-ия кръг на швейцарския шампионат.

19-кратният първенец на страната нямаше никакви проблеми с последния в класирането.

"Базел" се оттегли на почивката с аванс от два гола - на Думбия в 10' и Елионуси в 19'.

Тимът на треньора Урс Фишер обаче се развихри през втората част и стигна до още четири попадения. Във вратата на лихтенщайнския "Вадуц", който се състезава в Суперлигата, се разписаха Думбия (за втори път в мача), Ланг, Бярнасон и Кая.

През този сезон "Базел" налага сериозна доминация в швейцарското първенство. "Червено-сините" имат 15 точки аванс пред втория "Сион", макар и той да е с мач по-малко.

Съперникът на "Лудогорец" все още няма загуба в шампионатен мач и е с баланс от 13 победи и 2 равенства.

На 23 ноември (сряда) от 21:45 ч. "Базел" гостува на "Лудогорец" на стадион "Васил Левски" в среща от груповата фаза на Шампионска лига.