2. - Шампионска лига
  3. Карабах се класира за плейофа на Шампионската лига (ВИДЕО)

Карабах се класира за плейофа на Шампионската лига (ВИДЕО)

Шампионът на Азербайджан елиминира молдовския Шериф (Тираспол)

Карабах е първият отбор, който се класира за плейофа за участие в групите на Шампионската лига.

Шампионът на Азербайджан елиминира молдовския Шериф (Тираспол), след като го победи с 2:1 като гост. В първата среща двата тима не си вкараха голове и затова днешният успех бе решаващ за класирането на Карабах.

Гостите откриха резултата в края на първото полувреме. Тогава Дино Ндлуву направи страхотен пробив по крилото, навлезе необезпокояван в наказателното поле и порази вратата на съперника за 0:1.

Играчите на Шериф опитаха да се върнат в мача, но така и не намираха верния път към гола. За сметка на това в 86.ата минута Мичел с глава заби втори гол във вратата на молдовците, с което на практика реши всичко в мача.

В добавеното време на срещата домакините все пак направиха поражението си малко по-почетно, след като получиха дузпа в своя полза, а Бабангида бе точен от бялата точка за крайното 1:2.

Така Карабах си осигури продължаване напред в турнира и вече чака жребия за плейофния кръг, който ще се тегли в петък.