2. - Шампионска лига
  3. Венци Христов и Скендербеу се изправят срещу палача на Лудогорец

Венци Христов и Скендербеу се изправят срещу палача на Лудогорец

Българският нападател донесе лош късмет на албанския шампион на реванша в Белфаст, но Скендербеу все пак продължи напред

Албанският шампион Скендербеу ще се изправи срещу палача на Лудогорец – Милсами, в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Тази вечер българският национал Венцислав Христов влезе като резерва за последните секунди при загубата на Скендербеу с 2:3 като гост на северноирландския Крусейдърс в реванш от втория квалификационен кръг. Победата с 4:1 в първата среща осигури продължаване напред на отбора на Христов след общ резултат 6:4.

Първата чат в Белфаст мина без голове, но още в 11-ата минута централният защитник на Скендербеу Ренато Арапи бе изгонен с директен червен картон и албанците играха с 10 души над 80 минути.

5 минути след началото на втората част единственият чужденец сред титулярите на северноирландците – Стивън О’Флин откри резултата за Крусейдърс.

Дори с 10 души Скендербеу направи юнашки обрат с голове на косоваря Бериша (’69) и албанеца Латифи (’77).

Венци Христов влезе в 90-ата минута на мястото на Салихи, но не донесе късмет на своя тим, който допусна пълен обрат в добавеното време. Сноди в 92-ата и Мичел в 93-ата донесоха утешителна победа за престиж на Крусейдърс с 3:2, а Скендербеу продължава напред с общ резултат 6:4.