2. Славия
  3. "Белите" надежди загубиха финала на детската Шампионска лига

"Белите" надежди загубиха финала на детската Шампионска лига

Набор 2002 на Славия загуби с 0:1 от ОФК Белград в битката за купата

Отборът на Славия, родени 2002 година, достигна до финала в турнира от детската Шампионска лига на Лукойл в Белград (Сърбия). В равностоен мач за първото място младите "бели" надежди загубиха с минималното 0:1 от домакините от ОФК Белград.

В груповата фаза отборът, воден от Мариан Стоянов, победи с 1:0 италианския Фиорентина и загуби с 0:2 от ОФК Белград, заемайки второто място в класирането в групата. На полуфиналите славистите победиха драматично с 4:2 след изпълнение на дузпи сръбския Чукарички, а в редовното време (две полувремена по 25 минути) отборите завършиха наравно 0:0.

Преди една седмица тимът на Славия, родени 2002 година, стана шампион на София. След 9 изиграни кръга във втората фаза на група "А" "белите" завършиха с осем победи, едно равенство и нито една загуба. Активът им е 25 точки, при голова разлика 28:2.