2. Славия
  3. Младшата на Лудогорец громи Славия като гост

Младшата на Лудогорец громи Славия като гост

Младите "орли" печелят 16-а поредна победа

Лудогорец U17 постигна 16-а поредна победа в първенството на елитната юношеска група. Момчетата на Юри Васев и Ангел Караиванов разгромиха като гост един от конкурентите си за титлата Славия с 4:1, съобщава официалният сайт на "орлите".

Еге Реват откри резултата в 45-ата минута. Тони Иванов заби за 2:0 седем минути по-късно. Димитър Илиев направи резултата класически в 65-ата минута. Домакините върнаха едно попадение чрез Ангел Ангелов в 72-ата минута. Само 120 секунди по-късно Тони Иванов реализира втория си гол, с което фиксира крайния резултат в „Овча Купел“ – 1:4.

„Имахме пълно превъзходство. През първото полувреме обаче изпуснахме пет чисти положения. Но след почивката всичко си дойде на мястото. Надявам се, че ще продължаваме по същия начин до края на първенството“, коментира треньорът Юри Васев.

С успеха Лудогорец U17 дръпна с пет точки пред Литекс, който е с мач по-малко. „Орлите“ вече водят на „белите“ с шест точки, на Септември с десет и на Левски с тринайсет.