2. Световен футбол
  3. Гара Дембеле вкара и Мали прескочи групите в КАН (видео+снимки)

Гара Дембеле вкара и Мали прескочи групите в КАН (видео+снимки)

Мали успя да победи с 2:1 Ботсвана и по този начин изхвърли Гвинея от надпреварата

Преди броени минути се изиграха последните двубои от груповата фаза на Купата на Африканските Нации. Вече са ясни всички 1/4-финалисти в надпреварата за трофея на Африка.

В днешните срещи Мали успя да хване последния влак за директните елиминации, побеждавайки тима на Ботсвана с 2:1. Първото полувреме бе доста статично и пред двете врати не се откриха чисти голови ситуации, като си личеше, че тимът на Ботсвана е по-слаб от съперника си, където играе бившият футболист на Левски и Локомотив (Пд) Гара Дембеле.

В 51-та минута изненадващо Ботсвана поведе с гол на играча с благозвучното име Могаколоди Нгеле. Асистенция на Нгеле направи Моемеди Моатихапинг.

В 57-та минута дойде най-доброто положение пред малийците. Абду Траора успя да се отскубне от противниковите бранители и да центрира към Баяке Траоре, чийто удар бе спасен от стража на Ботсвана. В следващата секунда дойде звездният миг на Гара Дембеле, тъй като отбитата топка попадна в него и той изравни за 1:1. В 75-та минута Сейду Кейта офори крайното 2:1 в полза на Мали. С успеха Кейта и компания събират 6 точки и са на второ място в група "D" на турнира.

В другия мач от групата Гана завърши наравно 1:1 с Гвинея. Равният резултат означава, че Гвинея отпада от надпреварата с актив от 4 т. В 28-та минута ганайците поведоха с гол на Агейманг Баду, а в продължението Камара изравни за 1:1.

През втората част нови голове на паднаха и гвинейците не успяха да се преборят за място на 1/4-финалите.