2. Световен футбол
  3. Камерун обърна Гвинея-Бисау и спечели първа победа за Купата на Африка от 2010 г. насам (ВИДЕО)

Четирикратният шампион Камерун оглави класирането в група „А” на турнира за Купата на африканските нации след обрат над дебютанта Гвинея-Бисау до 2:1.

Последните търсят историческата си първа победа в надпреварата и поведоха след великолепна солова акция на Пикито в 13-ата минута.

Камерун възстанови равенството след почивката, когато Себастиен Сиани намери мрежата с нисък удар извън наказателното поле.

Майкъл Нганду-Нгаджу осъществи обрата в 78-ата минута също с нисък удар.

Така, „неукротимите лъвове” постигат първата си победа за Купата на Африка от 2010 г. насам. Камерун не успя да се класира за две от предишните три издания на надпреварата, а загубиха всичките си мачове през 2015 г.

Но след като завършиха наравно в първия си мач срещу Буркина Фасо, сега са в пол-позишън за класиране на четвъртфиналите.

В последните мачове Камерун среща домакина Габон, а Гвинея-Бисау се изправя срещу Буркина Фасо в понеделник и трябва да спечели, за да запази някакви шансове за последните 8.