2. Световен футбол
  3. Ривър Плейт спечели купата на Аржентина (ВИДЕО)

Ривър Плейт спечели купата на Аржентина (ВИДЕО)

Тимът на Марсело Гаярдо надделя над Атлетико Тукуман

Аржентинският гранд Ривър Плейт завърши годината с трофей, след като спечели Купата на страната. Тимът на Марсело Гаярдо надделя с 2:1 над Атлетико Тукуман във финала на стадиона в Мендоса.

Така грандът защити отличието си, което спечели преди 12 месеца за първи път в своята история, когато победи с 4:3 Росарио Сентрал в Кордоба.

Голмайсторът на "милионерите" Игнасио Скоко даде аванс на тима в 10-ата минута, когато се разписа с глава. Това бе гол №15 за него в мач номер 22 за клуба. Капитанът на Атлетико Луис Родригес изравни моментално, като се разписа пред сектора с феновете на клуба, които бяха пристигнали по трибуните на стадион "Малвинас Аржентинас". 32-годишният нападател стори това в 12-ата минута, като засече центриране отдясно.

Страхотен гол на Игнасио Родригес в 48-ата минута обаче донесе победата на Ривър. Халфът овладя отлично топката, след което с майсторски удар я прати в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Санчес.

Попадението бе негово четвърто в турнира, което го прави голмайстор на "бяло-червените" в надпреварата. В минутите до края Ривър успя да задържи преднината и да завърши лошата година с трофей. Треньорът Гаярдо вече има седем отличия начело на клуба, като е само на един успех от това да изравни постижението си като играч. Тогава той спечели осем отличия на "Монументал", а триумфът за Купата на Аржентина гарантира ново Суперкласико с Бока Хуниорс през 2018 година, в което двата колоса ще спорят за Суперкупата на Аржентина.

През тази година Ривър отстъпи с 0:3 от Ланус в битката за Суперкупата на Аржентина, след което отпадна скандално на полуфинала за Копа Либертадорес след преднина от 3 гола около 46 минути преди края на полуфинала-реванш, отново срещу Ланус, а след добрия старт в първенство с три поредни победи, се свлече на 16-то място след първите 12 кръга.

Въпреки това Гаярдо изведе тима до нов трофей, което му гарантира оставането начело на "милионерите".