2. Световен футбол
  3. Заха даде асистенция за успех на Кот д'Ивоар над Швеция в контрола

Заха даде асистенция за успех на Кот д'Ивоар над Швеция в контрола

"Слоновете" загряват за защитата на трофея в турнира за Купата на Африка

След три поредни нулеви ремита в последните си три мача, шампионът на Африка Кот д’Ивоар загря за предстоящата защита на трофея с успех 2:1 над Швеция в проверка, играна в Абу Даби.

в 39-ата минута Виктор Клаесон финтира двама в наказателното поле, никой не засече прострелния пас пред вратата, но отдясно Себастиан Андерсон пак върна остро пред вратата и Уилфред Канон си вкара автогол за 1:0.

В самия край на първата част Саломон Калу проби отляво и центрира по подобен начин пред другата врата, а Линус Валквист изчисти лошо в тялото на Серж Н’Гесан, който се оказа голмайстор без да полага особени усилия за 1:1.

На почивката френският селекционер на „слоновете” Мишел Дюсуе направи шест промени и една от резервите вкара победния гол в 50-ата минута. Уилфред Заха, който загърби Англия, за да играе за Кот д’Ивоар, нахлу по дясното крило и центрира за Джовани Сио и той с глава разстреля вратаря.

В сряда Кот д’Ивоар играе последна контрола с Уганда, а на 16 януари играе с Того в първия си мач на Купата на Африка.