2. Тенис
  3. Марат Сафин на полуфинал в Санкт Петербург

Марат Сафин на полуфинал в Санкт Петербург

Руският ветеран Марат Сафин, който играе предпоследния турнир от професионалната си кариера, се класира за полуфиналите в Санкт Петербург след победа над Денис Истомин с 6-0, 7-6.

Сафин измарширува през първия сет за по-малко от 25 минути и поведе с 2-0 във втория, малко преди 101-я в света узбек да му окаже съпротива.

Руснакът, който ще си даде почивка от тениса след парижкия „Мастърс” през ноември, сервира за мача при 5-4. Въпреки това Истомин успя да вкара срещата в тайбрейк два гейма по-късно.

Бившият номер 1 подпечата победата с 12-я си ас за мача и ще срещне украинския квалификант Серхий Стаховский в съботните полуфинали
Гришо гони Торино, включи и Виена в календара си

Българинът се стреми да натрупа точки, за да намери място във финалния турнир на ATP