2. Тенис
  3. Рубльов пребори Зверев и се класира на финала в Дубай (ВИДЕО)

Рубльов пребори Зверев и се класира на финала в Дубай (ВИДЕО)

Той ще защитава титлата си от 2022 година

Андрей Рубльов е първият финалист в тазгодишното издание на силния тенис турнир в Дубай. Действащият шампион в надпреварата от сериите ATP 500 се наложи над Александър Зверев с 6-3, 7-6 (9) за около два часа игра.

Вторият в схемата започна силно и проби дебютния сервис гейм на Зверев в мача. Германецът се окопити и върна брейка, но отново изостана в резултата и този път не съумя да направи завръщане, като допусна и трети пробив. Втората част бе още по-равностойна, като и двамата тенисисти имаха своите шансове да стигнат до успех. Рубльов имаше мачбол при 6-5 в своя полза и сервис на съперника, но Зверев се спаси и докара нещата до тайбрек.

Дългият гейм бе изключително драматичен, като Рубльов първоначално пропусна нови два мачбола при 6-4 точки. Последва още един спасен от Зверев, пред германецът да получи сетбол при 8-7, който не успя да оползотвори. Рубльов пропиля още една възможност, но не сбърка при петия си мачбол в тайбрека и приключи нещата в своя полза.

В спор за титлата в неделя руснакът, който миналата година се наложи над Иржи Весели от Чехия във финала, ще играе с победителя от другия полуфинал, който противопоставя водачът в схемата Новак Джокович и намиращият се в страхотна форма Даниил Медведев.