2. - ЦСКА
  3. Трима чужденци вкараха за ЦСКА, „червените” биха Доростол с 4:2

Трима чужденци вкараха за ЦСКА, „червените” биха Доростол с 4:2

С по едно попадение за „армейците” се отличиха Платини, Трекаричи, а Тибони се разписа два пъти

ЦСКА победи с 4:2 силистренския Доростол в контролна среща, играна на стадион „Българска армия” пред около 300 зрители.

Всичките попадения за победителите бяха дело на чужденци, като още в 6-а минута Кристиан Тибони разстреля вратаря Димов със силен удар от наказателното поле.

Десет минути по-късно Боян Николов изравни за гостите след изпълнение на корнер, но само в рамките на минута (между 28-та и 29-та) ЦСКА дръпна с 3:1, след като точни за „армейците” бяха Мишел Платини и „новият Меси” - Трекаричи.

В 36-а минута отново Платини комбинира в наказателното поле с Тибони и италианеца реализира второто си попадение в двубоя.

На почивката старши треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски извърши осем смени и темпото на игра поспадна, което доведе до само едно попадение през второто полувреме, но за гостите от Силистра – дело на Беядиров в 60-ата минута.

Ето и съставите на двата отбора от първото полувреме:

ЦСКА: Чавдаров, Минев, Василев, Еспозито, Грило, Тиеро, Галчев, Трекаричи, Нелсън, Тибони, Платини;

ЦСКА след почивката: Стойчев, Василев, Еспозито, Дечев, Саидходжа, Илиев, Янев, Радулович, Тонев, Бандаловски, Тибони;

Доростол: Димов (’46 Ив. Димитров), Ст. Петров, Д. Дончев (’79 Йосифов), Начев (’67 М. Русев), Б. Николов, Ст. Дончев, Станев, Бижев (’77 Кулев), Ченешков (’79 Мехмед), Т. Димитров (’46 Беядиров), Дамянов;