2. Волейбол
  3. България надви Сърбия с 3:2 гейма и си отмъсти за вчерашното поражение

България надви Сърбия с 3:2 гейма и си отмъсти за вчерашното поражение

Националният ни отбор се добра до изключително сладка победа

Националният отбор на България по волейбол се добра до изключително драматичен успех в приятелския двубой срещу Сърбия, игран тази вечер. Нашите момчета спечелиха с 3:2 гейма (25:17, 25:15, 19:25, 20:25, 15:9) и по този начин до известна степен си отмъстиха за вчерашната загуба от западните ни съседи с 0:3.

Нашите волейболисти спечелиха убедително първия гейм на срещата, като в началото той вървеше равностойно, но в края българите дръпнаха и се добраха до успеха. Вторият гейм също бе спечелен от националите ни (25:15), но третата част бе за сърбите, които стояха по-добре през цялото време и в крайна сметка спечелиха с 25:19.

Четвъртият гейм отново бе взет от Сърбия (25:20). Това значеше, че крайният победител от сблъсъка ще бъде определен след изиграването на тайбрек. Нашите национали се оказаха по-съобразителни в него и по този начин спечелиха с 3:2 гейма.

През следващата седмица националният ни тим ще изиграе още две контроли, в които нашите момчета ще се изправят срещу Куба. Мачовете са на 20-ти и 21-ви май от 18:00 часа.