2. Волейбол
  3. България с драматична победа 3:2 срещу Израел

България с драматична победа 3:2 срещу Израел

Родните националки губеха с 0:2 гейма, но направиха великолепен обрат за крайната победа

България победи Израел с 3:2 гейма в мач от Европейската лига по волейбол. В отделните части 20:25, 22:25, 25:23, 25:23, 15:11.

Нашите момичета започнаха стъписано в „Арена Самоков”, а и малкото публика по трибуните (около 250 души) не успя да създаде необходимия заряд за мач на националките ни.

Волейболистките на Израел бяха по-концентрирани във важните моменти на първите два гейма и България загуби и двете части след 20:25 и 22:25.

Момичетата на Драган Нешич обаче не отписаха мача, а се стегнаха и направиха невероятен обрат. Добриана Рабаджиева и Ева Янева бяха лидерките, които поведоха нашите момичета към успеха.

Българките с много усилия и самообладание достигнаха до равенство в геймовете след две части, които спечелиха с еднакъв резултат – 25:23. В решителния тайбрек националките ни не оставиха шанс на Израел, като взеха петия гейм с 15:11 и така завоювоха и крайната победа с 3:2.

Утре е втория домакински мач на женския ни национален отбор по  волейбол срещу Израел от 17:30 часа в зала "Арена Самоков".