2. Волейбол
  3. България срази „самураите” с чиста победа (видео)

България срази „самураите” с чиста победа (видео)

"Лъвовете" постигнаха най-бързата си победа до момента в турнира

Българският национален отбор по волейбол не остави никакви шансове на Япония във втория мач между двата отбора от Световната лига. „Лъвовете” победиха с категоричното 3:0 гейма, като не позволи на противника си да мине границата от 20 точки във всяка част (25:14, 25:17 и 25:19).

Това е трета поредна победа за нашите в турнира. Възпитаците на Радостин Стойчев вчера се наложиха с 3:1, взеха три точки и вече се намират еднолично на 2-о място във временното класиране с 9 точки, на 3 зад лидера Русия. „Самураите” пък са на дъното на подреждането без спечелена точка.

Първият гейм, продължил 21 минути, „трикольорите” спечелиха с огромна разлика – 25:14. Нашите волейболисти играха много по-концентрирано за разлика от вчера в първата част  и напълно заслужено спечелиха категорично. Българите играха много добре на блокада и именно от там дойдоха много точки.  В играта на японците се наблюдаваше хаос, допускаха грешки при посрещането и по никакъв начин не успяха да се противопоставят на мощния сервис на Матей Казийски.

Момчетата на Стойчев продължиха да доминират и през втората част и на бързо си осигуриха комфортна от пет точки – 9:4. „Самураите” се бранеха много добре, спасиха наистина много трудно топки, но „лъвовете” дебнеха във всяка една ситуация и наказваха без пощада. Трябва да се отбележи и че японците ни „подариха” доста точки и от неточни сервиси. „Трикольорите” ни са момент не изпуснаха инициативата и взеха втория гейм с 25:17, благодарение на стабилната си игра както в защита, така и в атака.

В третия гейм България не допусна изненада и довърши отчаяният тим на Япония. Разликата стана 18:1, момчетата на Уета направиха всичко възможно да загубят  с достойнство, но „лъвовете” не им позволиха. Стабилните изяви във всеки един компонент на играта продължиха и всичко бе въпрос на време кога ще приключи срещата. Нашите волейболисти до края играха максимално концентрирано и това се отплати със страхотната победа.

Следващите два мача България гостува на Русия на 10  и 11 юли.

Ето и стартовите състави на двата тима:

България: Андрей Жеков, Владимир Николов, Матей Казийски, Валентин Братоев, Теодор Тодоров, Христо Цветанов - Владислав Иванов-либеро

Япония: Дайсуке Усами, Такааки Томимацу, Кота Ямамура, Кунихиро Шимицу, Юсуке Ишиджима, Ю Кошикава - Осаму Танабе-либеро