2. Волейбол
  3. Децата на „Марица” спечелиха титлата в Етрополе

Децата на „Марица” спечелиха титлата в Етрополе

Детският волейболен тим на „Марица” спечели шампионската титла на завършилите в Етрополе финали на междурегионалното първенство по мини-волейбол при най-малките - за момичета до 12-годишна възраст.

Малките маричанки на треньорите Цеца Тенева и Георги Илиев тръгнаха за северния град с високите амбиции за медали и на 100 процента преизпълниха целите си.

В своята предварителна група пловдивските момичета постигнаха 3 убедителни победи. В групите се играеше по системата всеки срещу всеки, а победителите отиваха директно на полуфиналите.

Първо волейболистките на „Марица” разбиха с 2:0 „Асеновец” /Асеновград/ - в отделните геймове 25:19 и 25:18. После повториха упражнението с нов убедителен успех с 2:0 над „Пирин Балканстрой” /Разлог/, след 25:16 и 25:21 в отделните части.

В третата си среща от предварителната група маричанки постигнаха нова победа, този път над домакините от „Чавдар”/Етрополе/ - след тайбрек 25:21, 21:25 и победно 15:3. Така малките жълто-сини фурии станаха първи в групата.

На полуфиналите децата от "Марица" разбиха с 2:0 връстничките си от традиционно силната школа на „Хебър” /Пазарджик/. В отделните геймове нашите спечелиха с 25:15 и 25:11.

На финала излязоха победителите в двата полуфинални мача – „Марица” и „Велбъжд”/Кюстендил/, които пък елиминираха в другия полуфинал „Пирин Балканстрой” /Разлог/.

Във финалния двубой волейболистките на „Марица” изковаха нова сладка победа с 2:1, макар че тръгнаха малко неубедително срещу кюстендилки. Нашите загубиха първия гейм с драматичното 29:31.

Във втората част обаче малките пловдивчанки не оставиха и капка съмнение, че са по-добре 25:21.
После маричанки спечелиха решителния тайбрек с 15:12, с което взеха мача и вдигнаха шампионската купа.

В срещата за 3-4 място „Хебър” /Пазарджик/ победи „Пирин Балканстрой” /Разлог/ с 2:0.

Ето шампионският състав на детския волейтим на „Марица”: Ана Илиева – капитан, Ива Халачева, Донна Узунова, Виктория Ветчакова, Невена Ненкова, Андриана Милева, Добрина Христоскова, Мария Кехайова, Нели Маринкова, Виктория Ангелова и Дарина Куманова.